Аналітики BloombergNEF підготували три критичні завдання на 2024 рік для світової ВДЕ-спільноти, які поможуть досягнути вуглецевої нейтральності до 2050 року. Адже попри деякі успіхи, зокрема політичні домовленості, зростання парку електромобілей, зменшення витрат на зелені технології тощо, робота по виходу на “чистий нуль” ще навіть не наполовину виконана.
Серед основних завдань на 2024 рік аналітики назвали:
Контроль над енергією вітру та мережами. У 2023 році виникали певні труднощі, які призвели до скасування низки офшорних вітроенергетичних проєктів через їхнє здорожчення та тривале отримання дозволів. Існує постійна проблема, яку необхідно обговорити: розгортання вітрової енергії не встигає за необхідними темпами зростання. Так потужності вітрової енергетики зросли всього вдвічі з 2014 року (до 103 ГВт), а сонячної енергетики, удевʼятеро (до 400 ГВт).
Розгортання чистої енергії в країнах з економікою, що розвивається. В цих країнах очікується швидке збільшення попиту на енергію. У деяких з них попит збільшиться у декілька разів, наприклад в Індонезії – всемеро, в Індії – вчетверо.
Закріплення попиту на чисті промислові матеріали.
Аналітики підкреслили, що промисловість – особливо металургійна, цементна, добрив і хімічна промисловість – становить близько чверті антропогенних викидів парникових газів. Для пом’якшення та остаточного усунення цього внеску знадобиться поєднання електрифікації, циркулярності, використання водню та уловлювання вуглецю.
Джерело: https://ecopolitic.com.ua/ua/news/analitiki-sklali-spisok-zavdan-dlya-globalnogo-zelenogo-perehodu-na-2024-rik/